• KOMUWINA to butikowa firma zajmująca się wyszukiwaniem najwyższej jakości produktów bezpośrednio u małych producentów. Czerpiemy przyjemność z poszukiwania prawdziwych smaków, za którymi kryje się nie tylko tradycja i dbałość o warunki, w których powstają, ale także historia ludzi, którzy je tworzą. Motywuje nas odnajdywanie nowych smaków!
    Gwarantujemy najkrótszą drogę zakupów: bezpośrednio od producenta i bezpośrednio do klienta. Importujemy, dystrybuujemy, współpracujemy z sektorem HoReCa, sommelierami i klientami indywidualnymi. Cenimy jakość i pochodzenie produktu. Dzięki temu oferowane przez nas produkty są zupełnie wyjątkowe!

 

O nas

  • Naszym głównym sommelierem jest znawca win włoskich Girolamo Jerry di Gregorio. Jerry od 25 lat współpracuje z sektorem HoReCa we Włoszech, w Polsce i innych krajach Europy. Od 2017 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich, a w 2017 roku potwierdził swoje kwalifikacje uzyskując międzynarodowy certyfikat WSET (Wine and Spirit Education Trust). Jego misją jest dzielenie się włoską tradycją winiarską z Polakami.


    Więcej informacji o Girolamo Jerry do Gregorio —>

 

O nas

  • Naszym sommelierem we Włoszech jest Sara Lazzeri. Sara pochodzi z Lombardii, z malowniczej doliny Valtellina (Lombardia) zdominowanej przez czerwoną odmianę nebbiolo. Sara została wyróżniona tytułem „Najlepszego sommeliera poniżej 18 roku życia” w 2008 roku. Otrzymała także tytuł drugiego sommeliera w Lombardii w 2014 i 2015 roku, trzeciego sommeliera Lombardii w 2017 roku. W 2018 zdobyła pierwsze miejsce i została Najlepszym Sommelierem Lombardii. Sara razem z rodziną prowadzi restaurację i hotel Miravalle w Bormio.


    Więcej o współpracy z nami —>