Bruzzico IGT

IGT / różowe Toskania

Miejsce produkcji: Arezzo – Toskania (Włochy)
Typ produkcji: wino biologiczne
Wydajność na hektar: 70 kwintali winogron
Nazwa szczepu: Sangiovese 100%
Położenie winnicy: 350 – 450 m n.p.m.
Typologia terenu: średnio błotnisty
Informacje dotyczące zbioru: zbiór ręczny, prasowanie, wino otrzymywane tradycyjną metodą, maceracja na zimno przez 24/48 godzin
Okres leżakowania: w stalowych zbiornikach przez około 7 miesięcy i 1 miesiąc w butelkach

Materiał zbiornika fermentacyjnego:
stal nierdzewna
Temperatura fermentacji: 20°C
Kolor: różowy, intensywny
Bukiet: delikatny, świeży, z wyczuwalną nutą drobnych, czerwonych owoców i czereśni
Smak: świeży i przyjemny
Temperatura serwowania: 10 – 12°C
Polecane do serów średnio dojrzewających, ryb i białego mięsa
Dostępne pojemności: 0,75 l

LA TORRE

Produkty La Torre rodzą się z miłości do ziemi i jej wspaniałych różnorodnych właściwości wzgórz z regionu Arezzo w Toskanii. Winorośl rośnie w sposób naturalny z zachowaniem dbałości o tradycję. W końcu lat 70’ XX w Giovanni i Marcello ocenili wielki potencjał winnicy i postanowili zainwestować w gospodarstwo rolnicze. W ciągu lat dodawane były nowe winnice i te najnowsze są winnicami biologicznymi. Była to wielka zmiana w La Torre, która wzbogaciła winnice i jakość produktów zachowując jednocześnie tradycyjność produkcji. Nasze wino Sangiovese, Vinsanto i oliwa charakteryzują się oryginalnością i najwyższą jakością, na co wpływa właściwość terenu, i dbałość i odpowiedni proces produkcyjny.

O WINACH LA TORRE

Zbiór ręczny idealnie dojrzałych i zdrowych winogron następuje we wrześniu. Po czym niezwłocznie rozpoczyna się proces obróbki i produkcji. Winnica produkuje dwa gatunki IGT – Lastrichetti i Macchione; Chianti DOGC powstaje w 100% z winorośli Sangiovese rosnących na wysokości 300 – 400 m n.p.m. Ponad to, do win Riserva –  Chianti i Macchione, stosuje się winogrona z najbardziej stromych, kamienistych, żwirowych i najwyżej położonych części winnicy. Natomiast dzięki  połączeniu szczepów Sangiovese i Merlot powstało wino o bardziej wyważonym i harmonijnym smaku – Macchione, Lastricheti.